Skip to content Skip to footer

KROK 15: Aj ty si športovec

„Ak máš telo, si športovec.“ – Bill Bowerman

Áno, čítaš správne. Aj ty si vrcholový športovec. Avšak zabudni na to, že tvojím športom musí byť atletika. Tvojím športom je tvoja práca, spôsob obživy a to môže byť právo, medicína alebo manuálna práca.

Nedávno skončili Hry XXXII. olympiády v Tokyu a mňa počas nich napadli slová môjho priateľa, ktorý pre jeden rozhovor povedal, že každého s kým pracuje považuje za vrcholového športovca. Akurát tým športom môže byť aj práca za počítačom.

Vieme, že ak sa chce športovec dostať na olympiádu, okrem tréningov (práce) musí aj kvalitne spať, stravovať sa a starať sa o svoju mentálnu stránku. Rovnako tak ako každý z nás. Ak chceš byť dobrý v tom, čo je tvojím „športom“, chceš to robiť jednoduchšie, aby si mal viac voľného času na svoju rodinu, alebo sa chceš niekam posunúť, tak tieto piliere musíš dodržiavať aj ty.

Podľa mňa medzi základné piliere patrí:
– spánok,
– životospráva,
– pohybová aktivita,
– tréning mysle.

Každý deň pribúdajú publikácie o tom, ako tieto piliere ovplyvňujú celý náš život a ak spíš málo, nesprávne sa stravuješ alebo nevykonávaš dostatočné množstvo pohybovej aktivity a nič nové sa neučíš, tak ani tvoja práca nebude stát za veľa.

Takže, nezabúdaj na to, že si vrcholový športovec, olympionik a je čas správať sa ku svojmu telu tak, aby si bol vo svojom športe čo najlepší.

Na záver motto Lacoste: „Život je krásny šport.“ Tak ho prežime najlepšie ako vieme.

Nájdete ma: Aircraft Sporthouse

Ivanská cesta 30/D, 821 04 Bratislava

Button's image

© 2024 Mgr. Michal Králik,PhD. Všetky práva vyhradené.